ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 126,0 Kč (5,1 EUR)
skladem

KONTAKTY

Kosmetické suroviny s. r. o.
Chotěšovská 680/1
19000 Praha 9
tel: +420 776713590
napište nám
Nejedná se o výdejní místo.

TÉMATICKÉ ČLÁNKY » Postup výroby emulze
Postup výroby emulze

K celému postupu budete potřebovat

  • 2 misky
  • metličku
  • kapučínovač pro usnadnění práce
  • vodní lázeň

Zařízení nejdříve vydezinfikujte. Do jedné misky odvažte příslušné množství emulgačního vosku a přidejte oleje, popřípadě rostlinná másla. Do druhé misky vložte odměřené množství vody, hydrosolů, glycerínu a aloe vera (prostě vše, co je na vodní bázi). Poté obě misky vložte do vodní lázně a zahřívejte, dokud se nerozpustí všechny složky v misce s olejem (voda ve vodní lázni by neměla vřít).

Poté obě misky vyjměte a vodní fázi vlijte do olejové. Následuje energické míchání, kdy pro usnadnění můžete použít kapučínovač. Po chvilce vznikne bílá emulze. Pro další urychlení procesu můžete misku s emulzí vložit do větší misky se studenou vodou. Za stálého míchání necháme emulzi vychladnout (už nemusíte tak energicky).

Podle poměru jednotlivých složek směs buď zůstane řídká (tělová a odličovací mléka), nebo zhoustne (krémy). Nakonec přidejte zvolený konzervant,a další složky (různé aktivní látky včetně esenciálních olejů).  Hotovou emulzi (mléko či krém) naplňte do předem zvolené a vydezinfikované nádoby.

Krásné postupy, četně fotografií, najdete na blogu www.mishabeauty.org