Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Kosmetické suroviny s. r. o.
Chotěšovská 680/1
19000 Praha 9
tel: +420 776713590
napište nám
Nejedná se o výdejní místo.
dotazy pište na info@kosmetickesuroviny.cz

TÉMATICKÉ ČLÁNKY » Postup výroby emulze
Postup výroby emulze

K celému postupu budete potřebovat

  • 2 misky
  • metličku
  • kapučínovač pro usnadnění práce
  • vodní lázeň

Zařízení nejdříve vydezinfikujte. Do jedné misky odvažte příslušné množství emulgačního vosku a přidejte oleje, popřípadě rostlinná másla. Do druhé misky vložte odměřené množství vody, hydrosolů, glycerínu a aloe vera (prostě vše, co je na vodní bázi). Poté obě misky vložte do vodní lázně a zahřívejte, dokud se nerozpustí všechny složky v misce s olejem (voda ve vodní lázni by neměla vřít).

Poté obě misky vyjměte a vodní fázi vlijte do olejové. Následuje energické míchání, kdy pro usnadnění můžete použít kapučínovač. Po chvilce vznikne bílá emulze. Pro další urychlení procesu můžete misku s emulzí vložit do větší misky se studenou vodou. Za stálého míchání necháme emulzi vychladnout (už nemusíte tak energicky).

Podle poměru jednotlivých složek směs buď zůstane řídká (tělová a odličovací mléka), nebo zhoustne (krémy). Nakonec přidejte zvolený konzervant,a další složky (různé aktivní látky včetně esenciálních olejů).  Hotovou emulzi (mléko či krém) naplňte do předem zvolené a vydezinfikované nádoby.

Krásné postupy, četně fotografií, najdete na blogu www.mishabeauty.org