Úvod » Výrobní sety a sady surovin » Růžový ovesný krém - set surovin na výrobu


    

Růžový ovesný krém - set surovin na výrobu

skladem ne

 

Číslo produktu: 1300
běžná cena 603,0 Kč (24,4 EUR)
naše cena bez DPH: 473,6 Kč (19,1 EUR)
naše cena s DPH (21 %):
573,0 Kč (23,2 EUR)

Set obsahuje:

 • 100 g BIO bambuckého másla
 • 100 ml mandlového oleje
 • 100 g Glyceryl stearate citrate práškový
 • 100 g Cetearyl alkoholu
 • 35 ml růžové šťávy
 • 20 g Yogurtene
 • 50 g koloidního ovsa
 • návod

Rozpis na cca 100 ml

63 ml vody (destil, demi, květinové)

2 kapky vitamínu E acetate - volitelné

konzervant -  20 kapek cosgardu

EO nebo parfém do kosmetiky - volitelné

 

Mimo to budeme potřebovat dvě misky, dózu, metličku nebo kapučínovač, vysokoprocentní líh na dezinfekci, vodní lázeň. Vše samozřejmě nejdřív vydezinfikujeme.


Postup:

Do jedné misky odvážíme oleje a vosky (olejová fáze), do druhé vodu, šťávu, oves a yogurtene. Misky vložíme do vodní lázně a zahříváme do doby roztavení vosků v oleji. Misky vyjmeme, přičemž vodní fázi pořádně promícháme a pak vlijeme do olejové. Energicky mícháme do vytvoření bílé emulze. Nyní si můžeme pomoci větší miskou s ledovou vodou, do které vložíme misku s emulzí, přidáme vitamín E, konzervant a volitelně EO nebo parfém na ovonění a krém přepravíme do dózy.


PH takto připraveného krému je cca 5 - 5,5 - bude záležet na použité vodě.


Krém má konzistenci hustého Salka a může na první dotyk působit lepivě. Nicméně se velmi dobře a po cca 1 minutě po aplikaci zanechává pokožku až miminkovsky jemnou a sametovou.

 

 

ozpis na cca 100 ml

63 ml vody (destil, demi, květinové)

2 kapky vitamínu E acetate

konzervant - já dala 20 kapek cosgardu

EO nebo parfém do kosmetiky

 

Vše potřebné můžete koupit ZDE

 

Mimo to budeme potřebovat dvě misky, dózu, metličku nebo kapučínovač, vysokoprocentní líh na dezinfekci, vodní lázeň, dózu. Vše samozřejmě nejdřív vydezinfikujeme.


Postup je následující. Do jedné misky odvážíme oleje a vosky (olejová fáze), do druhé vodu, šťávu, oves a yogurtene. Misky vložíme do vodní lázně a zahříváme do doby roztavení vosků v oleji. Misky vyjmeme, přičemž vodní fázi pořádně promícháme a pak vlijeme do olejové. Energicky mícháme do vytvoření bílé emulze. Nyní si můžeme pomoci větší miskou s ledovou vodou, do které vložíme misku s emulzí, přidáme vitamín E, konzervant a volitelně EO nebo parfém na ovonění a krém přepravíme do dózy.


PH takto připraveného krému je cca 5 - 5,5 - bude záležet na použité vodě.


Krém na první dobrou vypadá jako husté Salko. Myslím tím, že se poněkud "táhne" a může na první dotyk působit lepivě. Nenechte se ale mýlit, krém se dobře vstřebává a po cca 1 minutě po aplikaci zanechává pokožku až miminkovsky jemnou a sametovou. Nemá smysl dávat na pokožku nános, krém je opravdu bohatý. Pokud dáte krému hodně, bude chvilku trvat, než ho do pokožky vetřete.